Norgesmestre samt sølv- og bronsemedaljevinnere fra Trøndelag gjennom tidene. Dette omfatter:
- NM for Ungdom (Takk til Øystein Brekke for oversikten fram til 2009)
- Landsturneringen (NM i sjakk)
- NM i lynsjakk
Sør-Trøndelag
2013 - NM for ungdom (Hamar)
Eivind Bruaset (TSFU), 3. plass, klasse D: 12 år
2012 - NM i lynsjakk (Sandefjord)
Arman K. Ghaderi (Elefantene sk), 1. plass, kl. miniputt
2010 - NM for ungdom (Fagernes)
Arman K. Ghaderi (Byåsen sk), 1. plass, klasse G: 9år og yngre
2009 - NM for ungdom (Trondheim)
Arman K. Ghaderi (Byåsen sk), 3. plass, klasse G: 9år og yngre
Arman K. Ghaderi (Byåsen sk), 3. plass, klasse G: 9år og yngre
2002 - NM for ungdom (Drammen)
Emil Mona, 2. plass, klasse E: 11 år, Sør-Trøndelag
Emil Mona, 2. plass, klasse E: 11 år, Sør-Trøndelag
1985 - NM for ungdom (Løten)
Øyvind Andersen, 3. plass klasse E: 17-25 år, Sør-Trøndelag
Øyvind Andersen, 3. plass klasse E: 17-25 år, Sør-Trøndelag
1981 - NM for ungdom (Sandefjord)
Øyvind Andersen, 1. plass, klasse C: 13-14 år, Sør-Trøndelag
2009 - NM for ungdom (Trondheim)
1980 - NM for ungdom (Elverom)
Øyvind Andersen, 1. plass, klasse C: 13-14 år, Sør-Trøndelag
Nord-Trøndelag
2009 - NM for ungdom (Trondheim)
Pål Andreas Hansen (Verdal slu), 1. plass, klasse B: 15/16 år
2009 - Landsturneringen (Bergen)
Pål Andreas Hansen (Verdal sk), 2. plass, klasse kadett
2009 - NM i lynsjakk (Bergen)
Pål Andreas Hansen (Verdal sk), 1. plass, klasse kadett
2009 - Landsturneringen (Bergen)
Pål Andreas Hansen (Verdal sk), 2. plass, klasse kadett
2009 - NM i lynsjakk (Bergen)
Pål Andreas Hansen (Verdal sk), 1. plass, klasse kadett
2008 - NM for ungdom (Tromsø)
Pål Andreas Hansen (Verdal slu), 3. plass, klasse C: 13/14 år
2007 - Landsturneringen (Hamar)
Pål Andreas Hansen (Verdal sk), 1. plass, klasse lilleputt
Pål Andreas Hansen (Verdal slu), 3. plass, klasse C: 13/14 år
2007 - Landsturneringen (Hamar)
Pål Andreas Hansen (Verdal sk), 1. plass, klasse lilleputt
1980 - NM for ungdom (Elverom)
Haavard Holmen (Steinkjer), 1. plass, klasse A: inntil 10 år
1978 - NM for ungdom (Verdal)
Johan Berg (Namsos), 1. plass, klasse E: 17-20 år
Frank Hovde (Steinkjer), 3. plass, klasse E: 17-20år
Johan Berg (Namsos), 1. plass, klasse E: 17-20 år
Frank Hovde (Steinkjer), 3. plass, klasse E: 17-20år